zadbany ogród pod domkiem

Ptaki w ogrodzie latem i zimą

Wielu ludzi cieszy widok ptaków wracających z ciepłych krajów. Dużo osób pragnie widzieć te skrzydlate zwierzęta codziennie w swoim ogrodzie. Jeśli do tej pory ptaki osiedlają się w danym miejscu niechętnie, być może brakuje tam paru istotnych drobiazgów.
Ptaki mogą odwiedzać dany teren bez względu na to, czy mają w tym miejscu gniazdo, czy też nie. Jednak najczęściej szukają pożywienia w okolicach, dlatego warto zapewnić ptakom miejsce na gniazdo. W tym celu można kupić lub samodzielnie zbudować budkę. Nie jest to zadanie zbyt trudne – wystarczą naprawdę podstawowe materiały i narzędzia. Taką budkę wieszamy dość wysoko – warto więc wybrać drzewo nieco starsze, z przyciętymi od dołu gałęziami.
By latem ptaki miały gdzie się napić, warto pozwolić im korzystać z oczka wodnego lub postawić miski z wodą. Zimą należy postawić karmnik i codziennie wsypywać tam ziarno. Karmienie zimą jest ważne nie tylko dlatego, że w ten sposób chronimy ptaki przed zamarznięciem. Taka metoda pozwala ptakom skojarzyć dane miejsce z pożywieniem – istnieje szansa, że będą przylatywać również latem w jego poszukiwaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *